Ważny komunikat

Szanowni Państwo,

ze względu na wynikającą z technologii konieczność przeprowadzenia prac wdrożeniowych nowego ciągu filtrów na Stacji Uzdatniania Wody w Nieborowicach od dnia dzisiejszego tj. piątek 24 kwietnia, do poniedziałku 27 kwietnia włącznie mogą wystąpić okresowe spadki ciśnienia wody z sieci wodociągowej.

W związku z powyższym, a także mając na względzie wydłużający się okres bez opadów, Pilchowickie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą. Prosimy zwłaszcza o ograniczenie podlewania trawników, ponieważ odnotowujemy bardzo intensywne zwiększenie poboru wody, w stopniu powodującym zauważalny dla użytkowników spadek ciśnienia wody w sieci. Ze swojej strony podejmujemy działania aby temu zaradzić, ale konieczne jest też solidarne podejście do tematu ze strony odbiorców wody.

Nie można również pominąć aspektu przeciwpożarowego w kontekście suszy spowodowanej brakiem opadów. Zbyt duże zużycie wody na cele niezwiązane ze spożyciem powoduje ubytek w zbiornikach wody uzdatnionej, co może być przyczyną niedoboru w przypadku potrzeby podania wody do hydrantów.

Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.

Prosimy o rozpowszechnianie tej informacji, zwłaszcza wśród osób które nie korzystają z internetu lub portali społecznościowych.