Apel w sprawie napełniania basenów i podlewania terenów zielonych

W związku ze złą sytuacją hydrogeologiczną na terenie całego kraju związaną z mała ilością opadów apelujemy do mieszkańców gminy Pilchowice o racjonalne gospodarowanie wodą podawaną z sieci. Prosimy o używanie wody głównie do celów sanitarnych i spożywczych oraz ograniczenie jej użytkowania, szczególnie w piątki, soboty i niedziele, na inne cele takie jak podlewanie trawników czy napełnianie basenów.

Taki sposób gospodarowania zapewni wszystkim mieszkańcom naszej gminy wystarczającą ilość wody na potrzeby spożycia, higieny, pojenia zwierząt gospodarskich oraz innych niezbędnych czynności.

Zachęcamy osoby chcące napełniać duże baseny do skorzystania z usług świadczonych przez PWiK Gliwice związanych z zakupem wody do napełniania basenów przydomowych. Napełnienie basenów wodą nie pochodzącą z naszej sieci w znacznym stopniu pomoże spłaszczyć szczytowe rozbiory i tym samym pomoże utrzymać ciągłość dostaw.

W celu zamówienia beczkowozu z wodą przeznaczoną do napełniania basenów zakupioną z PWiK Gliwice należy kontaktować się z biurem obsługi klienta pod numerem tel.  32 428 44 44.
Woda to nasze wspólne dobro i tylko razem jesteśmy w stanie o nie dbać.